Kinnisvara- ja innovatsioonikonverents
Mõttemuutjad 2021
4. november 2021
Kinnisvara- ja innovatsioonikonverentsil „Mõttemuutjad 2021“ jagavad oma kogemusi ning ideid kinnisvara- ja ehitussektori tippspetsialistid üle laia maailma. 4. novembril saab terve päev kuulata põnevaid ettekandeid ehituse ja kinnisvara valdkonnast.
Konverents on kõigile registreerunutele tasuta ning jälgitav veebiülekandena.
Esinejateks on rahvusvahelised spetsialistid Soomest, Norrast, USAst ning Eestist. Konverentsi moderaator on Urmas Vaino.
Ettekanded ja materjalid
Konverentsi galerii
Esinejad
Ryan S. Lean
Ryan on enam kui 1200 liikmega MTÜ Building Commissioning Associationi president. Peamiselt Põhja-Ameerikas tegutsev ühing koondab kokku ettevõtted, mis tegelevad hoonete tehnilise vastuvõtmise (building commissioning) teenuste pakkumisega kogu hoone elukaare vältel. Ryanil on mehaanika inseneri bakalaureusekraad ning ta juhib ettevõttes JB&B osakonda, mis pakub erinevat tüüpi hoonetele (äri-, missioonikriitilised, haridus-, labori-, tervishoiu- ja LEED-hooned) tehnilist vastuvõtmist ning teisi seotud teenuseid. Ryan soovib olla suunanäitajaks uude rajatisse kolimisega seotud väljakutsete lahendamisel.
Maija Patjas
Maija on Rapali rahvusvaheliste suhete juht. Maija on aktiivne esineja mitmesugustel teemadel alates paindlikust töötamisest, tegevuspõhistest töökohtadest, heaolust, ruumi kasutamisest, digitaliseerimisest kuni tulevikutöökohtadeni. Maijal on töökoha arendamise ja juhtimise valdkonnas kogemust üle kümne aasta. Ta töötab äriüksuses, mis töötab välja uuenduslikke tarkvaratööriistu globaalsetele korporatsioonidele ja töökohtade arendajatele ning on osalenud mitmetes töökohtadega seotud projektides.
Juha Lemström
Juha on arhitekt ja projektijuht, kes on spetsialiseerunud restaureerimisele ja ettevõtete vastutusele. Ta on töötanud terve oma karjääri Soome valitsusasutustes (Helsingi ülikool, Riigi Kinnisvaraamet, Engel, Senati Kinnisvara). Viimased 15 aastat on ta töötanud Senati Kinnisvaras, olles praegu selle sotsiaalse vastutuse (CSR) ja kvaliteedidirektor.
Steen Sunesen
Steen on Statsbyggi peaarhitekt ja BIM-grupi juht. Ta tutvustab äritegevust BIMi integreerimiseks hoonete elutsüklisse ja Statsbyggi lähenemisviisi. Steen on töötanud disaineri, projektijuhi, buildingSMART Norra tegevdirektorina ja digitaliseerimise eksperdina. Steen on NS 8360-seeria eest vastutava Norra standardite BIM-komitee kokkukutsuja.
Erkki Seinre
Erkkil on doktorikraad hoonete jätkusuutlikkuse hindamismeetodite teemal ning magistrikraad kütte-ventilatsiooni erialal. Töötanud on ta hoonete tehnosüsteemide inseneri, ülikooli õppejõu, projekteerimise projektijuhi, energiatõhususe spetsialisti ja BREEAM/LEED konsultandina. Viimastel aastatel on Erkki spetsialiseerunud hoonete jätkusuutlikkuse sertifitseerimisele ja sellega seotud valdkondade (hoonete energiatõhusus, sisekliima, tehnosüsteemid, elukaare keskkonnamõju) konsultatsioonile.
Anni Oviir
Anni pädevusala on olelusringi hindamine (Life Cycle Assessment, LCA) vastavalt sektori standarditele ning erinevate rohesertifikaatide (LEED, BREAM, DGNB, jm) nõuetele. Praegu juhib Anni konsultatsiooniettevõtet Rangi Maja ning on Tallinna Tehnikaülikooli meeskonnas, kes aitab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumil välja töötada metoodikat hoonete süsinikujalajälje hindamiseks Eestis. Anni on olnud mitme EPD koostajaks ning kontrollinud EPD kvaliteeti. Ta on RTS sr EPD (Soome) ja International EPD System (Rootsi) EPD programmioperaatori ainus ametlik verifitseerija Baltimaades.
Sigrid Solnik
Sigridil on magistrikraad Tartu Ülikoolist nii etnoloogias kui muutuste juhtimise erialalt. Ühiskondlike protsesside ja nende mõjutamise kõrval huvitavad teda organisatsioonid ning see, kuidas inimeste arusaamad, suhted ja argipraktikad vormivad töökeskkonda ja organisatsiooni edu (või siis selle puudumist). Ta on pea kümme aastat töötanud koolitajana, panustades argumenteeritud mõtlemisoskuse levikusse nii noorte kui ka täiskasvanute seas.
Raul Prank
Raul on Riigi Kinnisvara projektidirektor, kes vastutab hoonete turvalisuse, tehnosüsteemide, energiatõhususe ning innovatsiooni eest. Karjääri jooksul on ta panustanud paljudesse kinnisvara arendamise ja haldamise projektidesse nii era- kui ka avalikus sektoris. Raulil on tehnikateaduste magistrikraad.
Mihkel Mäger
Mihkel on Riigi Kinnisvaras töötanud juba pea 10 aastat. Selle aja jooksul on tal olnud võimalus täita erinevaid rolle, kuid viimased kolm aastat on Mihkel juhtinud kinnisvara arendusosakonda. Kinnisvaraarenduse direktori roll on andnud talle võimaluse suunata RKASi meeskonda pakkuma ja kasutama uuenduslikke võtteid kinnisvarakeskkonna loomisel.
Kärt Vabrit
Kärt liitus Riigi Kinnisvara tiimiga 2018. aastal ja asus arendama riigimajade programmi. Eri huvide tasakaalustamine ei ole Kärdile võõras, kuna varem tegeles ta üle 15 aasta linnaplaneerimisega. Kärdil on kinnisvara planeerimise magistrikraad ning praegu pooleli õpingud õigusteaduskonnas. Ta on olnud ettevõtja, õppejõud, koolitaja ja kutseline planeerija. Kärdi kirg on kinnisvara ning inimeste elu- ja töökeskkonna parandamine rajatavates keskkondades.
Kalle Komissarov
Kalle on hinnatud tegevarhitekt ja Kultuurkapitali kolme arhitektuuri aastapreemia laureaat. Ta on õppejõud ning endine Eesti Arhitektide Liidu asepresident. Käesoleva aasta kevadest on tema eesmärgiks tagada kõigile Riigi Kinnisvara arendusprojektidele kvaliteetsed väli- ja siseruumilahendused, läbimõeldud ja nüüdisaegsed töökeskkonnad ning suurepärane kliendikogemus.
Liis Lebedev
Liis on Riigi Kinnisvara lääne piirkonnajuht, kes on kinnisvara haldamise valdkonnas tegutsenud 12 aastat. Karjääri jooksul on ta nii era- kui ka avalikus sektoris teenuste kvaliteedi tõstmise eesmärgil vedanud mitmeid kinnisvarahaldusega seotud IT-projekte ning osalenud teenuste tehniliste tingimuste väljatöötamisel. Oma igapäevatöös vastutab ta lääne piirkonnas 270 000 m2 kinnisvaraportfelli tõhusa haldamise eest.