Kinnisvara- ja innovatsioonikonverents
Mõttemuutjad 2020
12. november 2020
Kutsusime kinnisvara- ja innovatsioonikonverentsile „Mõttemuutjad 2020“ oma mõtteid ja ideid jagama kinnisvara- ja ehitussektori tippspetsialistid üle Euroopa. Põnevad ettekanded jagasid vaatenurki digitaalehituse, töö- ja õpikeskkondade ning suurandmete kasutamisest meie valdkonnas.
Otsisime vastuseid küsimustele nagu millist muutust vajab ehitus- ja kinnisvarasektor? Kuidas luua tänapäevaseid ning kestvaid töö- ja õpikeskkondi? Kuidas digitaliseerimist koos suurandmetega valdkonna arenguks tõhusamalt tööle panna?
Konverents on kõigile veebis järelvaadatav. Enamik ettekannetest on siinsamas lehel samuti üleval.
Ettekanded ja materjalid
Konverentsi galerii
Esinejad
Ricardo Farinha
Ricardo on töötanud ehitus-, arhitektuuri- ja inseneeriavaldkonnas üle kümne aasta. Ta on osalenud mitme suure inseneribüroo digiteerimises ning täna on magistrikraadiga Ricardo Euroopa juhtiva ehituskonsultatsiooniettevõtte Sweco Finland tehnoloogiadirektor. Sweco on aga ettevõte, kes elab juba praegu tulevikus, sest just seal kavandatakse ja projekteeritakse linnu ja jätkusuutlikke kogukondi, kus elu hoogustub alles aastate pärast.
Esa Halmetoja
Esa on digitaalse sisekeskkonna tehnoloogia tehnikateaduste doktor, kes spetsialiseerub optimaalse sisekeskkonna loomisele ehitise infomudeli (BIM) ja digitaaltehnoloogia ühendamise abil. Tema viimane teadustöö tutvustab uut meetodit, kuidas andmeid koguda, hoiustada, analüüsida ja kasutada tajutava keskkonna tingimuste parandamiseks. Viimased 17 aastat on Esa töötanud ettevõttes, mis vastutab Soome riigi kinnisvara arendamise ja haldamise eest. Esa peamiseks eesmärgiks on hoonete digitaalse kaksiku loomine.
Ergo Pikas
Ergo on järeldoktorantuuri teadur Aalto Ülikoolis, kus ta kaitses eelmisel aastal Tallinna Tehnikaülikooliga ühist doktoritööd tehnilise projekteerimise ja disainilahenduste teemal. Aastatepikkune töökogemus erinevates ehitussektori ettevõtetes ning 9-aastane teaduskarjäär mitmetel akadeemilistel positsioonidel erinevates riikides nagu Iisrael, Taani ja USA, on viinud Ergo praeguse teadustöö teemani. Teadustöö käsitleb projekteerimist ja disainilahendusi, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiat ehitustööstuses ning energiatõhusust, BIM-i ja iduettevõtlust.
Ken Dooley
Ken on Granlund OY tehnoloogiadirektor ja Aalto Ülikooli järeldoktorantuuri teadur. Oma 15-aastase kogemuse jooksul tehiskeskkonna konsultandina on ta töötanud Londonis, Sydneys, Dublinis ja Helsingis. Keni praegune roll Granlundi arengu- ja innovatsiooniosakonnas hõlmab teadustööd, timmitud juhtimisega eksperimenteerimist, koostööd idufirmadega ning uute toodete ja teenuste arendamist.
Mikk Maivel
Mikk on Riigi Kinnisvara energiatõhususe projektijuht ning TalTechi doktorikraadiga hoone sisekliima ja energiatõhususe insener, kes on kokku puutunud nii elamute (SA KredEx) kui ka mitteelamutega (Riigi Kinnisvara). Mikk osaleb seadusloome töögruppides ning kuulub Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse eestseisusesse. Igapäevaselt tegeleb ta erinevate sisekliima, hoone tehnosüsteemide (sh hooneautomaatika) ekspertiiside, konsultatsiooni ning projektide juhtimisega (EFFECT4Buildings).
Raul Prank
Raul on Riigi Kinnisvara projektidirektor ja ta vastutab hoonete turvalisuse, tehnosüsteemide, energiatõhususe ning innovatsiooni eest. Karjääri jooksul on ta panustanud paljudesse kinnisvara arendamise ja haldamise projektidesse nii era- kui ka avalikus sektoris. Raulil on tehnikateaduste magistrikraad.
Kristjan Hiob
Kristjan on DeltaE inseneribüroos elektri ja mõõtmise projektijuht ning TalTechi energiamuundus- ja juhtimissüsteemide magistrikraadiga mõõtmissüsteemidele spetsialiseerunud diplomeeritud elektriinsener. Tema vastutusalaks EFFECT4Buildings projektis oli andmekorje teostamine. Igapäevaselt tegeleb Kristjan mõõtmissüstemide, hoonete energiaauditite ning elektripaigaldistega. Suurimateks mõõtmissüsteemide projektideks on TalTechi ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli arvestite kauglugemislahenduste väljatöötamine. Lisaks on Kristjanil suur hulk töid ka muudes valdkondades, näiteks hoonete auditeerimine ning elektrikulu monitooringud.
Dagmar Teppe
Dagmar on R8 Technologies’i projektijuht ning TalTechi hoonete energiatõhususe magistriõppe vilistlane. Igapäevaselt tegeleb ta hoone tehnosüsteemide masinõppe ehk intelligentse juhtimise arendamisega ning uute süsteemide integreerimise projektijuhtimisega. EFFECT4Buildings projektis tegeles Dagmar Tallinna kohtuhoone lõimimise, raporti koostamise ja R8-poolse projektijuhtimisega.
Ramon Loik
Ramon on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK/ICDS) teadur, kes on varasemalt töötanud nii siseministri kui kaitseministri nõunikuna. Perioodil 2010–15 oli Ramon Sisekaitseakadeemia teadus- ja arendusprorektor. Ta peab loenguid ning juhendab üliõpilasi Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudis ning TalTechi majandusteaduskonnas.
Juriaan van Meel
Juriaan on tehnikateaduste doktor ning töökeskkonna ekspert. Ta on ICOP (Hollandi konsultatsioonifirma) ja BriefBuilderi kaasasutaja. Juriaanil on suur kogemustepagas projektidest Hollandis, Skandinaavias, USAs ja Lähis-Idas. Lisaks on ta lektor erinevates tehnikaülikoolides ning kaasautor paljudele raamatutele ja juhenditele töökeskkonna valdkonnas (nt „Activity-Based Working, the Purenet Practice Guide” (2019), „Briefing for Buildings” (2017), „Workplaces Today” (2015) ja „Planning Office Spaces” (2010)).
Kalle Komissarov
Kalle on hinnatud tegevarhitekt ja kolme Kultuurkapitali arhitektuuri aastapreemia laureaat. Ta on õppejõud ning endine Eesti Arhitektide Liidu asepresident. Käesoleva aasta kevadest on tema eesmärgiks tagada kõigile Riigi Kinnisvara arendusprojektidele kvaliteetsed väli- ja siseruumilahendused, läbimõeldud ja kaasaegsed töökeskkonnad ning suurepärane kliendikogemus.